Energy Fitness
Studio
sauna ikona

Sauna

Sauna fińska jest nie tylko zabiegiem ciepło leczniczym, lecz także środkiem higieniczno-profilaktycznym. Polega na naprzemiennym przegrzewaniu i ochładzaniu całego ciała. Jest doskonałym czynnikiem hartującym i pielęgnującym ciało, sprzyjajacym również leczeniu różnych dolegliwości (m.in. złagodzenia bólów mięśni). Na skutek zmiany temperatury (ogrzewanie i schładzanie ciała) dochodzi do wzrostu przemiany materii, zwiększonego wydzielania potu, oczyszczenia organizmu poprzez usunięcie produktów przemiany materii oraz toksyn, a także podniesienia tętna i przyśpieszenia oddechu. Ciepło wytworzone w ciele doskonale koi nerwy i uspakaja układ nerwowy, a także usuwa zmęczenie.

sauna fińska

Zabiegi w saunie hartują organizm, poprawiają jego odporność immunologiczną. W saunie suchej temperatura wynosi ok. 90 - 100°C, wilgotność w pomieszczeniu to około 10%. Rozgrzane w piecu kamienie można polewać wodą, co powoduje wzrost wilgotności, nie temperatury.

Podczas korzystania z sauny pamiętaj o przestrzeganiu kilku zasad:
 • Z sauny nie należy korzystać bezpośrednio po wysiłku fizycznym, na czczo lub po zbyt obfitym posiłku. Należy odpocząć 15 - 30 minut zanim skorzysta się z sauny.
 • Kąpiel w saunie należy zażywać jedną lub dwie godziny po posiłku.Kąpiel w saunie należy zażywać jedną lub dwie godziny po posiłku.
 • Przed kąpielą w saunie należy starannie obmyć ciało pod prysznicem. Następnie dokładnie wytrzeć się ręcznikiem (sucha skóra poci się szybciej).
 • W saunie należy rozłożyć ręcznik pod całą powierzchnią ciała. Następnie należy położyć się na dolnej lub górnej ławce lub usiąść w swobodny sposób (intensywne, ale krótsze ogrzewanie mniej obciąża serce i krążenie).
 • Wypacamy się nie dłużej niż 15 minut - jest to czas wystarczający do ogrzania się i dostatecznego wypocenia.
 • Po wyjściu sauny należy schłodzić ciało zimnym prysznicem (prysznic należy zacząć od schładzania stóp, nóg i dalej w kierunku serca), chłodzenie ciała ma na celu wywołanie skurczu naczyń krwionośnych, poprawiając ich wydolność.
 • Po zabiegu zaleca się wypoczynek w pozycji siedzącej lub leżącej (ok. 10 - 15 min).

Zaleca się 2 lub 3 sesje w saunie wg zasad opisanych powyżej, każdorazowo należy schłodzić ciało (niedostateczne schłodzenie może wywołać ból i zawroty głowy oraz gorsze samopoczucie). Zdrowy człowiek może korzystać z sauny dwa - trzy razy w tygodniu. Po kąpieli w saunie należy uzupełnić płyny pijąc wodę mineralną lub soki (najlepiej pomidorowy ponieważ uzupełnia straty potasu).


masaż ikona

Rollmasaż

Kiedy stosować rollmasaż?

Obszary zastosowania rollmasażu:

 • rehabilitacja pourazowa
 • stymulacja mięśni
 • aktywacja układu limfatycznego
 • poprawa przemiany materii
 • redukcja cellulitu, rozstępów oraz rozciągniętej skóry po dużej redukcji wagi
 • oczyszczenie organizmu
 • poprawa samopoczucia (wydzielanie hormonu szczęścia -endorfiny)
 • redukcja wagi bez efektu jojo
 • rozbijanie tkanki tłuszczowej
 • ujędrnienie skóry
 • łagodzenie napiec po dużym wysiłku fizycznym
 • przygotowanie do treningu sportowego

Głównym celem rollmasowania się jest przede wszystkim spadek wagi i uzyskanie szczupłej sylwetki. Oprócz działania odchudzającego rollmasaż sprawdza się również doskonale jako urządzenie zwalczające cellulit i rozstępy. Ponadto maszyna służy również do rehabilitacji przy urazach kostnych , tj. złamania,skręcenia.

rollmasaż rolletic

Jak korzystać z rollmasażu ?

Przy rollmasażu należy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach: bęben powinien kręcić się zawsze zgodnie z kierunkiem przepływu układu krążenia i układu limfatycznego. W przeciwnym wypadku moze dojść nawet do utraty przytomności osoby ,korzystającej z urządzenia. Druga zasada to zachowanie pewnej określonej kolejności podczas wykonywania ćwiczeń, tzn. przy masowaniu się ćwiczenie rozpoczynamy od stóp,dalej masujemy łydki,potem kolejno cześć tylna ud, pośladki, boczki i stronę zewnętrzną ud, stronę przednia ud, stronę zewnętrzna, brzuch, plecy i ręce na końcu. Masaż rolkowy jest odpowiednikiem masażu klasycznego,dlatego tak istotne jest przestrzeganie powyższych zasad.

Jak często korzystać z rollmasażu ?

Zaleca się , aby klient masował się na urządzeniu 3 razy w tygodniu po godzinie czasu. Stosując się do powyższych zaleceń , jesteśmy w stanie otrzymać optymalne wyniki w walce z nadwagą,rozstępami i cellulitem. Już w pierwszym tygodniu użytkowania rollmasażu bardzo widoczne stają się pozytywne zmiany w obrazie skóry. Po pierwszym miesiącu stwierdza się spadek wagi nawet do 6 kg oraz częściowy zanik cellulitu. Przy pierwszej wizycie istnieje możliwość wystąpienia uczucia zakwasów. Jest to równoznaczne z uczuciem zmęczenia , które pojawia się po dużym wysiłku fizycznym. Podczas drugiej wizyty w studio rollmasażu odczucie to zaczyna już powoli zanikać. Wtedy należy już tylko regularnie masować się, tak aby utrzymywać efekty pracy urządzenia.

powerplate ikona

Power Plate

Co to jest Power Plate ?

Sprzęt Power Plate® to nadzwyczajne urządzenia do wibrotreningu, wprowadzające nowy wymiar do zagadnień rozwoju kondycji fizycznej i nowego stylu życia bez względu na wiek. Wykorzystuje on zasady treningu przyspieszającego - Acceleration Training w celu stymulacji naturalnej reakcji organizmu na drgania. Drgania te przenoszą fale energii po całym ciele, wywołując skurcze mięśni z częstotliwością od 25 do 50 razy na sekundę, poprawiając ogólną sprawność fizyczną w ciągu sesji trwających zaledwie 15 minut, powtarzanych 3 razy w tygodniu.

Jak działa Power Plate?

Trening przyspieszający - Acceleration TrainingT na urządzeniach Power Plate® wywołuje niestabilność w ludzkim ciele, gdyż z każdą wibracją ciało jest zmuszone do bezwarunkowego skurczu mięśni od 25 do 50 razy na sekundę. Ponadto skurcze te występują w kilku wymiarach przestrzennych, gdyż urządzenia Power Plate® oscylują rzeczywiście w trzech płaszczyznach, dokładnie tak, jak reaguje ludzkie ciało. W wyniku tego uzyskuje się niesamowite rezultaty jeśli chodzi o wytwarzanie siły oraz zwiększenie wytrzymałości i energii.

Zasada, na której opiera się funkcjonowanie urządzeń Power Plate® to zasada ruchu zdefiniowana przez Sir Isaaca Newtona: siła oddziaływania przedmiotu jest równa iloczynowi jego masy i przyspieszenia, czyli f = m x a. Jak z tego wynika, można zwiększyć faktyczną siłę (stabilność, siłę lub moc) przez zwiększenie masy lub przez zwiększenie przyspieszenia ciała. W wielu formach treningu i ćwiczeń sprawnościowych stosuje się masę, jak to ma miejsce w metodach opartych na urządzeniach siłowych, ciężarkach itp. Zamiast tego w urządzeniach Power Plate® wykorzystuje się drugi człon powyższego równania, przykładając przyspieszenie do ciała przy pozostawieniu masy, tzn. ciężaru Twojego ciała bez zmiany.

Stanowi to prawdziwy przełom w treningu i ćwiczeniach sprawnościowych, gdyż teraz można optymalnie "obciążyć" ludzki szkielet, jednocześnie minimalizując czynniki takie, jak uderzenie, duże obciążenie, czy nacisk. Grawitacja jest siłą wywierającą obciążenie na ludzkie ciało w każdej sekundzie i każdego dnia przy każdym ruchu jaki wykonujemy. Poprzez wibrotrening Acceleration TrainingT na urządzeniach Power Plate® ciało odczuwa tak, jakby "ważyło" więcej każdorazowo, gdy siły przyspieszenia wzrastają

W rezultacie musisz pokonać daleko większe oddziaływanie lub "obciążenie" siły ciężkości z każdym ruchem. To jest istotą wszystkich programów siłowych i sprawnościowych, a urządzenia Power Plate® po prostu wykorzystują inną część tego samego równania, aby osiągnąć ten sam rezultat! W rzeczywistości zadziwiający fenomen wynikający z wibrotreningu Acceleration TrainingT podlega tym samym prawom biologicznym i fizjologicznym ciała, co w innych formach treningu. Różnica tkwi jedynie w sposobie stymulacji (tzn. w przyspieszeniu), a nie w reakcji organizmu ludzkiego.

powerplate exercise machine

Zalety Power Plate

Power Plate® jest wyjątkowym urządzeniem do ćwiczeń wibracyjnych, wprowadzającym nowy wymiar metod utrzymania kondycji fizycznej w każdym wieku, dla dowolnego stylu życia i poziomu sprawności fizycznej. Potencjalne korzyści z wprowadzenia treningu Power Plate® do regularnego kalendarza są ogromne, bez względu na to czy jesteś zawodowym sportowcem, entuzjastą fitnessu, czy osobą w podeszłym wieku. Patrzymy na te zalety nie tylko poprzez wyniki niezależnych badań, ale także przez pryzmat oceny ze strony całej rzeszy użytkowników. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się ze wspaniałymi możliwościami, jakie sprzęt Power Plate® udostępnia dla Twojego ciała i zdrowia.

powerplate.com

© 2011 Energy Fitness Studio - Aerobik, Fitness, PowerPlate
design by: wizarts.pl